Warsztaty „Czy tu straszy?”
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na bezpłatne warsztaty teatralne „Czy tu straszy?”. Warsztaty są dedykowane dzieciom i młodzieży w wieku 10 – 14 lat. Warsztaty będą miały dwie edycje: 28.06.2021 – 02.07.2021 oraz 19.07.2021 – 23.07.2021.
Inspiracją do pracy podczas warsztatów „Czy tu straszy?” będą tradycje teatralne domu Zamoyskich, które zachowały się do naszych czasów tylko w nielicznych przykładach, a także olbrzymia kolekcja portretów zgromadzona przez Konstantego Zamoyskiego. Dla dawnego widza miały być one wyrazem potęgi rodu i jego znaczenia w historii ojczyzny, chwały dawnej Rzeczypospolitej. Dla nas będą okazją do przedstawienia ciekawych życiorysów, historii zabawnych, smutnych, tragicznych i przerażających. Podczas wędrówki po pałacowych wnętrzach uczestnicy warsztatów poznają historie osób przedstawionych na obrazach, obejrzą przestrzenie nie udostępniane dotąd publiczności, a mogące być natchnieniem do wykreowania odgrywanej postaci. Żeby lepiej wcielić się w powierzone role, uczestnicy wyjadą do Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, gdzie bliżej przyjrzą się funkcjonowaniu instytucji, zajrzą za kulisy, do garderoby, rekwizytorni oraz poznają teatralny savoir-vivre.
Przy okazji tematu duchów wspólnie przyjrzymy się bliżej tematowi strachu, zastanowimy się, skąd biorą się lęki, obawy i niepokoje, jak je wszystkie zrozumieć, a dzięki temu również oswoić. Zmierzymy się z tremą i poszukamy sposobów na to, jak sobie z nią radzić. Będziemy kształcić piękną i wyrazistą mowę, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość twórczą. Uczestnicy zdobędą umiejętność pracy w zespole, nauczą się świadomej dyscypliny i szacunku dla pracy innych. Przygotują charakteryzację i scenografię, ale przede wszystkim przygotują się do właściwego odbioru sztuki.
Uczestnicy warsztatów mają zapewnione posiłki.
Zapisy pod adresem [email protected]. W mailu należy podać podstawowe dane, miejsce zamieszkania oraz telefon. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Partnerami projektu są Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Centrum Kultury w Kamionce oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Edukacja kulturalna 2021”.