Bronią pracowników i mieszkańców przed zmianami w PGE

W Urzędzie Miasta Lubartów w połowie marca zorganizowano spotkanie z Dyrektorem PGE Dystrybucja Rejonu Energetycznego Lublin teren, Michałem Waszczakiem. Wzięli w nim udział burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu lubartowskiego.

Samorządowcy wypracowali stanowisko w sprawie likwidacji sekcji PGE w Lubartowie, ponieważ z zaniepokojeniem odbierają sygnały od mieszkańców o planowanych zmianach organizacyjnych podjętych już przez Zarząd PGE Dystrybucja S.A Oddział w Lublinie i Zarząd PGE Obrót S.A. Oddział w Lublinie, dotyczących likwidacji swoich sekcji w Lubartowie. – W 2012 było duże spotkanie z PGE Obrót i PGE Dystrybucja. Mieliśmy gwarancję, że sekcja pozostanie. W grudnia 2013 Obrót S.A. znikł, sprawa jest dokonana. Dystrybucja jest w trakcie. Z problemem zwracają się do nas mieszkańcy – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

„Likwidacja poszczególnych sekcji PGE w Lubartowie to pośrednie działania powodujące degradację naszego regionu, jak i znaczne utrudnienie obsługi mieszkańców powiatu lubartowskiego, w szczególności osób starszych. Od ostatnich zmian, od maja 2012 roku, pracownicy sekcji PGE w Lubartowie obsłużyli około 3 000 osób. Dlatego też, kierując się potrzebami i dobrem mieszkańców wszystkich miast i gmin powiatu lubartowskiego, a także uwzględniając ich postulaty, zwracamy się z prośbą o rozważenie możliwości pozostawienia w Lubartowie sekcji obsługi klienta. Mieszkańcy z niepokojem zgłaszają nam obawy dotycząc zmian tj. wydłużenie czasu rozpatrywania części spraw, dodatkowe koszty dojazdów do Lublina jak również utrudnioną dostępność do pracowników, doradców i konsultantów” – czytamy w stanowisku wypracowanym podczas spotkania w sprawie likwidacji sekcji PGE w Lubartowie.

Obecnie żeby załatwić formalności związane choćby z reklamacją, trzeba wybrać się  do BOK do Lublina na ul. Witosa 16 lub ul. Zana 32B. Zdaniem burmistrza Janusza Bodziackiego jest to liczba rzędu 1500 osób rocznie.

– Przeorganizujemy to w taki sposób, żeby służby bezpośrednio związane, z siecią energetyczną zostały w Lubartowie – mówił podczas spotkania Michał Waszczak. – Dotyczy to sprzętu strategicznego związanego z usuwaniem awarii. W kwestii przyłączeń, Posterunek Energetyczny Lubartów przejmie przyjmowanie wniosków o przyłączenie. Będzie je można również przesyłać pocztą.
Obsada posterunku w Lubartowie nie ulegnie zmianie, obecnie wynosi około 50 osób. A Jakie zmiany są planowane z dniem 1 kwietnia przez PGE Dystrybucja?

Jak informuje Karolina Dąbek z PGE Dystrybucja: – Posterunek w Lubartowie jest jedną z największych i najlepiej wyposażonych jednostek w naszej Spółce. Pracownicy Oddziału Lublin ulokowani w Posterunku Energetycznym Lubartów pełnią kluczowe role w procesie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego obszaru gmin Lubartów i ościennych. Realizują oni zadania związane z usuwaniem zakłóceń oraz wykonują bieżące zabiegi eksploatacyjne niezbędne do utrzymania wymaganego poziomu bezpieczeństwa pracy sieci dystrybucyjnej. Aktualnie nie są wdrażane zmiany dotyczące sposobu funkcjonowania Posterunku Energetycznego, natomiast od dnia 1 kwietnia 2014 r. część pracowników Rejonu Energetycznego Lublin Teren wykonująca obecnie swoje obowiązki w Lubartowie, zostanie przeniesiona do siedziby Rejonu w Lublinie.

Piotr Opolski

Koniec PGE Koniec PGE_02 Koniec PGE_03 Koniec PGE_04 Koniec PGE_05