Co, gdzie, kiedy
We wtorek 25 sierpnia o godz. 13 Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” w Lubartowie oraz Klub Seniora „AGE” zapraszają do wspólnej zabawy i integracji międzypokoleniowej. W programie imprezy przy ul. Szaniawskiego 64 zaplanowano gry i zabawy, poczęstunek, wystawę rękodzieła, konkursy z nagrodami.
W ostatnią sobotę sierpnia Miejski Klub Turystyki Rowerowej „RELAKS” zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na wspólne pożegnanie wakacji. Kierunek: lasy kozłowieckie i Niemce. Zbiórka przed ratuszem miejskim o godz. 10 (29 sierpnia). Wyjazd połączony będzie z zabawą rekreacyjną. Tym razem rowerzyści sprawdzą się w strzelaniu z łuku.
Dożynki Powiatu Lubartowskiego odbędą się 6 września na dziedzińcu przed Pałacem Sanguszków w Lubartowie. Rozpoczną się o godz. 11.30 zbiórką delegacji z wieńcami dożynkowymi przed bazyliką, następnie odprawiona zostanie Msza św. o godz. 12. Gwiazdą wieczoru o godz. 20.30 będzie zespół Boys.
W niedzielę 20 września w godzinach od 10 do 18 lubartowska Fundacja Trzy Talenty przy współpracy z: Fundacją Animacji Lokalnej Fraktal z Kamionki, Pracownią Plastyczną Art-Chata S.C. z Lubartowa, Przedszkolem Niepublicznym z Firleja – organizuje na terenie plebanii Św. Anny w Lubartowie całodzienny festyn dla przedszkolaków i uczniów klas 0,1,2,3 szkoły podstawowej. Celem festynu jest aktywacja artystyczna dzieci.
Program
Program festynu składa się z trzech grup zajęć i atrakcji:
- zestaw artystyczno-konkursowy w godzinach 10-13 i 15-18,
- pojedynek placówek,
- inne atrakcje towarzyszące,
- aukcja „Po festynie”.
Zestaw artystyczno-konkursowy
Zestaw artystyczno-konkursowy będzie trwał 3 godziny. Rozpocznie się o 10:00 a zakończy o 13:00 po czym zostanie powtórzony o 15:00. Zestaw ten składa się z następujących elementów:
- mini koncert „Dzieci grają dzieciom”,
- gry i zabawy ruchowe,
- warsztaty poetyckie,
- warsztaty muzyczne,
- warsztaty taneczno-rytmiczne,
- warsztaty plastyczne,
- indywidualne konkursy sprawnościowe,
- indywidualne konkursy poetyckie,
- indywidualne konkursy muzyczne,
- indywidualne konkursy taneczno-rytmiczne,
- indywidualne konkursy plastyczne.
Pojedynek placówek
W godzinach od 13 do 15 będzie zostanie przeprowadzony Pojedynek placówek. Do pojedynku zostaną zaproszone przedszkola, świetlice środowiskowe, stowarzyszenia i inne instytucje prowadzące zajęcia z dziećmi w wieku przedszkolnym i z klas 0,1,2,3 szkoły podstawowej.
Pojedynek placówek polega na wykonaniu przez reprezentację placówki dowolnego elementu muzycznego lub tanecznego. Występy reprezentacji będą oceniane a placówki, których reprezentacje zdobędą pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi.
Inne atrakcje towarzyszące
Na terenie festynu będzie namiot ze stolikami i lawami oferujący posiłki na gorąco i garmażerką adekwatną dla tego typu imprezy.
Przez cały czas trwania festynu planowane są atrakcje towarzyszące takie jak:
- zwiedzanie Muzeum Parafii,
- zwiedzanie Panoramy Lubartowskiej,
- atrakcje przygotowane przez patronów, sponsorów i innych instytucji występujących gościnnie,
- zabawnie prowadzona prelekcja dla dzieci i rodziców pt. „Jeść zdrowo”,
- pokaz robienia śmiesznych rzeczy z balonów,
- prezentacja instrumentów muzycznych,
- namiot edukacyjny Nadleśnictwa Lubartów,
- inne atrakcje przygotowane przez sponsorów, patronów i sympatyków naszej fundacji.
Przez cały czas festynu będzie prowadzona kwesta. Środki pozyskane z kwesty zostaną spożytkowane na1:
- pokrycie kosztów festynu,
- dofinansowanie działalności organizatora i organizatorów posiłkowych.
Aukcja „Po festynie”
Aukcja odbędzie się na zakończenie festynu. Wszystkie zabawki, materiały i inne przedmioty używane podczas festynu a nadające się jeszcze do użytku oraz prace dzieci wykonane podczas warsztatów plastycznych będą wystawione na aukcji. Środki pozyskane z aukcji zostaną wydatkowane na:
- częściowe pokrycie kosztów festynu,
- dofinansowanie statutowej działalności organizatorów.
Szczegółowy podział środków z kwesty i aukcji zostanie opisany w „Regulaminem wydatkowania środków pozyskanych”