Przypominamy o wyjątkowym festiwalu. CYRKOPRZESTRZEŃ już 24 września w Lubartowie
Fundacja Sztukmistrze i Centrum Kultury w Lublinie organizują wyjątkowy festiwal pod nazwą CYRKOPRZESTRZEŃ. Wydarzenie odbędzie się 24 września od godz. 16.00 na placu przed ratuszem. Współorganizatorem festiwalu jest Lubartowski Ośrodek Kultury.
CYRKOPRZESTRZEŃ to podróżujący festiwal, którego celem jest popularyzacja sztuki cyrku współczesnego, w jej różnorodnym wymiarze. Jest to wydarzenie otwarte i skierowane do szerokiego grona odbiorców – dorosłych, młodzieży i dzieci.
Dla widzów będą spektakle pełne akrobatyki i żonglerki, emocji i uśmiechu. Na festiwalu będzie można zobaczyć artystów i artystki Fundacji Sztukmistrze.
Program festiwalu:
Fundacja Sztukmistrze “Zgubowisko” – godz. 16:00
„Zgubowisko” jest spektaklem familijnym, stworzonym dla widzów w każdym wieku. Opowiada o poszukiwaniu własnej drogi, o cyrku oraz samych twórcach, którzy wybrali się w pogoń za marzeniami. Opowiada o wytrwałości, ścierającej się ze zniechęceniem. Opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca. Opowiada o czymś, co zagubiło się, aby móc się gdzieś odnaleźć.
Tres de la Nada “H2Ooops” – godz. 17:00
Tres de la Nada „H2Ooops” to podróż do wnętrza ziemi i z powrotem w poszukiwaniu życiodajnego źródła. Na oczach widzów, w środku miasta Javier, Sergio i Jorge robią wszystko, by znaleźć to… czego szukają. Pomocy szukają w technologii, u publiczności i w sferach pozaziemskich. Zawziętość i determinacja w poszukiwaniach powodują różnorodność pomysłów – od prostych do kompletnie szalonych. Poświęcenie artystów przekłada się na emocje, dynamikę spektaklu i… ostateczny sukces lub spektakularną klapę projektu poszukiwawczego.
Fundacja Sztukmistrze “Szafa Show” – godz. 18:00
„Szafa Show” to zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, gdzie zdarzyć może się wszystko. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i charyzmatyczny Dyrektor Cyrku prezentują fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie. Przedstawienie pełne jest gagów oraz interakcji z publicznością, przekraczając granice między teatrem ognia, kabaretem a teatrem ulicznym. Niekwestionowany hit plenerowych imprez.
Wstęp wolny na wszystkie spektakle.
Wydarzenie jest realizowane w ramach programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem programu Przestrzenie Sztuki Lublin jest Centrum Kultury w Lublinie.