Grand Prix dla grupy teatralnej z II LO
Grupa teatralna działająca od 2010 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie jako Teatr Form Niebywałych odniosła kolejny, tym razem ogólnopolski sukces. Podczas odbywającego się w ostatnią sobotę (8 marca) w Centrum Kultury w Lublinie XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim, zespół z II LO odniósł historyczny sukces.
Grand Prix tegorocznego Festiwalu zdobył Mikołaj Zegar, za jak napisało jury w uzasadnieniu,: brawurowe i emocjonalne wykonanie roli Makbeta, wyróżniające się angielską interpretacją językową, w spektaklu „Scenes from Macbeth and Romeo and Juliet”.
Pierwsze miejsce w kategorii zespołowej jury także przyznało uczniom z II LO za: stworzenie przemyślanej i dojrzałej formy teatralnej z jasnym przesłaniem moralno – filozoficznym oraz wysoki poziom gry aktorskiej wszystkich wykonawców w spektaklu „Scenes from Macbeth and Romeo and Juliet”. W zespole znaleźli się: Klaudia Bogusz, Klaudia Giza, Ola Mendrek (w rolach Wiedźm), Mikołaj Zegar (Makbet), Ada Pietrukaniec (Julia), Bartek Brodawka (Romeo) oraz Kamil Antoniak (ojciec Laurenty).
Dodatkowo najlepszym plakatem tegorocznego Przeglądu jury uznało projekt przygotowany przez uczniów II LO, a w rozgrywanym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Williama Shakespeare’a triumfowała Klaudia Giza – uczennica klasy II G lubartowskiego liceum.
Zdobycie Grand Prix w Konkursie wiąże się z atrakcyjną nagrodą. Mikołaj w czasie wakacji spędzi tydzień w Londynie i Stratford-upon-Avon, miejscu urodzin Szekspira oraz odwiedzi angielskie teatry.
Grupą teatralną opiekuje się od samego początku Rafał Wrotkowski, na stałe współpracując z Barbarą Gałką – anglistką w II LO oraz Cezarym Misiurskim, który pomaga w przygotowaniu scenografii i opracowaniu plakatu. Uczniowie z „Trójki” biorą udział w tym Przeglądzie od 2002 roku, odnosząc liczne sukcesy, ale dopiero w tym roku udało się im tę imprezę wygrać. Wielkie, wielkie brawa.
Warto w tym miejscu podziękować pracownikom PMDK w Lubartowie, a szczególnie dyrektor Jolancie Tomasiewicz, która co roku wspiera działania grupy, między innymi użyczając potrzebnych w inscenizacji kostiumów i rekwizytów.
W Lubartowie Teatr Form Niebywałych będzie można zobaczyć jeszcze przed wakacjami w maju. Zespół wystąpi w przygotowywanej właśnie inscenizacji „Tanga” Sławomira Mrożka w ramach działającej w II LO Kawiarni Poetów. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły wkrótce.
(materiał II LO)