Lubartów biega

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat startów mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

IV Kasztelańska Piątka

W niedzielę 22 września w Łęcznej odbył się bieg IV Kasztelańska Piątka. Na dystansie 5 kilometrów wśród uczestników mieliśmy biegaczy związanych z Lubartowem. W stawce 179 osób zajęli oni następujące miejsca: 29. Tomasz Machnikowski (3 w kategorii M50), 30. Jakub Trykacz, 99. Mariola Stasiak (5 w kategorii K40 i 15 wśród kobiet), 103. Małgorzata Machnikowska (18 wśród kobiet), 148. Barbara Niewczas (37 wśród kobiet), 149. Dorota Świderek (38 wśród kobiet).

Augustowski Festiwal Biegowy

28 i 29 września w Augustowie i okolicach odbył się Augustowski Festiwal Biegowy. Uczestnicy mieli możliwość rywalizacji na kilku trasach o różnej długości. Z dystansem 80 kilometrów  w biegu Ultra Kanał Maraton zmierzył się lubartowianin Bartosz Szczypiński. Był to bardzo dobry bieg w jego wykonaniu. Na mecie zameldował się jako trzeci uczestnik, zajmując miejsce na podium. W rywalizacji na dystansie 42 kilometrów wziął udział Tomasz Machnikowski i ukończył zmagania na ósmym miejscu.

Maratony – Warszawski, Koszyce, Silesia

Lubartowscy biegacze wzięli udział w trzech maratonach, które odbyły się ostatnio. 29 września w Warszawie odbył się 46. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Linię mety przekroczyło 7086 osób, w tym siódemka biegaczy związanych z Lubartowem. Doskonały bieg odnotował Jerzy Florek. Zajął 582 miejsce, z czasem 3:15:03. Dzięki temu zajął trzecie miejsce w kategorii M60. Maraton Warszawski ukończyli także pozostali lubartowianie: Ireneusz Góźdź (3110 miejsce, czas 3:58:12), Wiktor Bogowicz (3549 miejsce, czas 4:04:41), Łukasz Stanisławski (6037 miejsce, czas 4:55:12), Kacper Łukaszek (6039 miejsce, czas 4:55:13), Artur Łukaszek (6040 miejsce, czas 4:55:13), Iwona Łukaszek (6041 miejsce, 1024 wśród kobiet, czas 4:55:13).

W niedzielę 6 października w Koszycach odbył się 100. Kosice Peace Maraton. W Słowacji wystąpiły 2463 osoby, w tym piątka lubartowskich biegaczy. Wszyscy na królewskim dystansie zaprezentowali pełnię swoich umiejętności, a dwóch z nich pobiło swoje rekordy życiowe. Oto miejsca na mecie i czasy osiągnięte przez naszych biegaczy: 289. Mirosław Ulma 3:20:21, 358. Tomasz Machnikowski 3:25:17, 503. Sławomir Bartoń 3:33:48, 541. Adam Szyszka 3:36:07, 1337. Piotr Opolski 4:13:37.

6 października w Katowicach odbył się Silesia Maraton. Z dystansem 42 kilometrów zmierzyło się 1851 osób. W grupie tej był Marcin Wronowski, który ukończył bieg na 53 miejscu z doskonałym czasem 3:07:11.

Leśne bieganie w Lasach Kozłowieckich

W niedzielę 6 października w Kopaninie na terenie Lasów Kozłowieckich odbyła się impreza biegowa „Biegam, bo lubię lasy” o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Trasę długości 10 kilometrów ukończyły 194 osoby, w tym bardzo liczna grupa lubartowian. Oto wyniki biegu głównego: kobiety – 1. Wioletta Dessauer, 2. Anna Psuja, 3. Kinga Zbiciak, 4. Joanna Gąszczyk, 5. Elżbieta Michalak, 6. Aneta Kmak; mężczyźni – 1. Andrzej Orłowski, 2. Mateusz Wilkos, 3. Mateusz Krzysztoń, 4. Arkadiusz Graj, 5. Jarosław Gut, 6. Tomasz Lipiński; służby mundurowe – 1. Mariusz Poniewozik, 2. Marek Jabłoński, 3. Marcin Łukowski, 4. Anna Psuja, 5. Tomasz Bednarczyk, 6. Kinga Zbiciak; mieszkańcy Powiatu Lubartowskiego – 1. Radosław Jankowski, 2. Jarosław Gryzio, 3. Artur Kozyra, 4. Wioletta Dessauer, 5. Łukasz Serwin, 6. Tomasz Szczygieł, 7. Mariusz Szczęśniak, 8. Marek Pszczoła, 9. Wojciech Machaj, 10. Igor Tomaszewski.