Nagrody Burmistrza Miasta Lubartów. Sylwetki laureatów
W niedzielę, 24 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczyste obchody Imienin Miasta Lubartów. Z tej okazji zasłużeni mieszkańcy, przedsiębiorcy i studenci zostali uhonorowani Nagrodami Burmistrza Miasta.
Lista uhonorowanych w poszczególnych kategoriach:
Działalność Sportowa
- Julia Wójcik
- Krzysztof Górski
- Kamil Zieliński
- Michał Czekierda
- Marcin Lato
Działalność na Rzecz Dzieci i Młodzieży
- Łukasz Bernard Wasyluk
- Dariusz Klej
- Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II
- Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Lubartów
Działalność Kulturalna
- Marta Migal
- Grażyna Antoniuk
- Barbara Kurant
- Sylwester Czajka
- Jakub Kosik
Działalność Społeczna
- Katarzyna Belcarz
- Jarosław Krupka
- Przemysław Kowalczyk
- Andrzej Bochniarz
- Paweł Zieliński
- Zespół NEWS
Promocja Miasta
- Piotr Wróblewski
- Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne
- Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Polskich Ziemi Lubartowskiej
Działalność gospodarcza
- Krzysztof Sawicki PHU „SANIT”
- Dawid Gwóźdź
Lista studentów nagrodzona za wysokie wyniki w nauce i aktywność społeczną:
- Anna Lipska
- Agata Lipska
- Marta Czarniak
- Paulina Romanowska
- Magdalena Krasuska
- Sylwia Rysiowska
- Przemysław Drabik
- Jakub Budzyński
- Jakub Ścierzyński
JULIA WÓJCIK
Uznana zawodniczka uprawiająca sport od 6 roku życia. Zaczynała od tenisa stołowego i przez ok. 10 lat była czołową zawodniczką MKS LEWART AGS. Zdobywała czołowe miejsca w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, razem z koleżankami uzyskała awans do I ligi. Potem zamieniła malutka piłeczkę pingpongową na większą i od 4 lat jest zawodniczką piłki nożnej drużyny kobiecej MOSiR-u. W dużym stopniu przyczyniła się do awansu drużyny z IV aż do II ligi. Kluczowa zawodniczka drużyny, wyróżnia się niezwykle silnym strzałem i doskonałym przeglądem pola. Obecnie jest także trenerką najmłodszych zawodniczek piłki nożnej w klubie.
KRZYSZTOF GÓRSKI
Pan Krzysztof od prawie 15 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Po przeszczepie wątroby w roku 2009, już 3 lata później został powołany do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska dla Osób po Transplantacji. W latach 2013 – 2024 reprezentował nasz kraj 9 razy. Zdobył wiele medali w zawodach rangi światowej, europejskiej i ogólnopolskiej m.in. w dyscyplinach: strzelectwo, pchnięcie kulą, pływanie, dart. W roku bieżącym zdobył 6 złotych medali na Mistrzostwach Europy w Lizbonie. Pan Krzysztof jest wspaniałym przykładem dla środowiska ludzi chorych, pokazuje jak nie poddawać się chorobie i pokonywać własne ograniczenia.
KAMIL ZIELIŃSKI
Zawodnik piłki nożnej Miejskiego Klubu Sportowego LEWART. Jest wychowankiem klubu, rozegrał w drużynie łącznie 50 meczów w rozgrywkach IV ligi, zdobywając w nich 17 bramek. W bieżącym sezonie piłkarskim Pan Kamil razem z kolegami występuje w III lidze grupa IV, w której rywalizuje 18 drużyn z 4 województw. Gra na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika, rozegrał w III lidze 15 meczów.
MICHAŁ CZEKIERDA
Cyklicznie reprezentuje nasze miasto w zawodach sylwetkowo – kulturystycznych osiągając bardzo dobre wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. Ważne jest to, że pan Michał startuje w zawodach federacji zrzeszających sportowców naturalnych, nie używających wspomagaczy. Zajął m.in. II miejsce w Mistrzostwach Federacji WNBF w Norwegii, wysokie lokaty w zawodach kulturystyki naturalnej w Niemczech oraz w kraju. Jest trenerem personalnym z dużym doświadczeniem oraz aktywnym wolontariuszem podczas wydarzeń sportowych w mieście, m.in. Lubartowskiego Dnia Sportu czy Turnieju koszykówki Streetball. (WNBF to największa na świecie i najbardziej elitarna federacja naturalnych sportów sylwetkowych).
MARCIN LATO
Trener piłkarski i nauczyciel wychowania fizycznego. Jeden z założycieli Klubu Sportowego ORLIK Lubartów – pierwszej akademii piłkarskiej w mieście. Jest trenerem z bogatym doświadczeniem trenerskim zdobytym w MKS Lewart czy Górnik Łęczna. Swoje umiejętności trenerskie potwierdził prowadząc drużynę województwa lubelskiego. Swoja pracą i zaangażowaniem Pan Marcin przyczynił się do wychowania wielu młodych zawodników, wielu z nich kontynuuje swoją przygodę z piłka nożną na profesjonalnym poziomie. Szczególnie dumny może być z faktu, że jego wychowankowie – Przemysław Pęksa czy Dawid Olszak występują obecnie w ekstraklasie, a inny wychowanek Cezary Zdunek zdobył brązowy medal na Halowych Mistrzostwach Europy.
ŁUKASZ WASYLUK
Nauczyciel II LO im. P. Firleja w Lubartowie. Szkolny katecheta oraz Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, lubiany i ceniony, zarówno przez młodzież, jak i rodziców. Podejmuje szereg działań na rzecz społeczności szkolnej : warsztaty, spotkania, prelekcje dla rodziców i nauczycieli, koordynuje pomoc pedagogiczno – psychologiczną w szkole. Będąc od lat Honorowym Krwiodawcą – zachęca młodzież do oddawania krwi i organizuje akcje poboru krwi. Koordynuje m.in. akcje : „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” czy „Dzień Papieski”, współpracuje z lubartowskimi instytucjami pomocowymi: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej czy PCK . Angażuje się w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Szkolnego Koła PCK. Jest jednym z opiekunów Szkolnego Klubu Krajoznawczo – Turystycznego AZYMUT, organizuje marsze na orientację, spotkania dla młodzieży z ciekawymi ludźmi – podróżnikami. Z pewnością działania Pana Łukasza wykraczają daleko poza standardowe obowiązki nauczyciela.
DARIUSZ KLEJ
Nauczyciel wychowania fizycznego oraz edukacji dla bezpieczeństwa z 20 – letnim stażem pracy w Szkole Podstawowej nr 3. Dodatkowo w szkole jest Rzecznikiem Praw Ucznia. Instruktor pływania w klasach sportowych pływackich. Uczniowie klas pływackich prowadzonych przez Laureata przez 8 lat (2015 – 2023) zdobyli na zawodach pływackich ponad 300 medali. Jest współzałożycielem i Prezesem Stowarzyszenia Forum Aktywności Sportowo – Turystycznej FAST. Prowadzi w klubie zajęcia dla dzieci i młodzieży z miasta i okolic; są to zajęcia z pływania, jazdy na rowerze, biegania i gimnastyki. Pan Dariusz jest organizatorem i animatorem wielu interesujących wydarzeń o charakterze sportowo – rekreacyjnym, m.in. „Dzień Dziecka”, „Bezpiecznie na rowerze” czy „Tri Pop Mój pierwszy triathlon”.
STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II
Stowarzyszenie działa w naszym mieście prawie 20 lat. Jego Prezesem od początku jest Pani Justyna Wereszczyńska nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 4. Stowarzyszenie obejmuje obecnie swoją opieką ponad 170 dzieci z terenu miasta i powiatu. Są to młodziutkie osoby z różnymi dysfunkcjami, niektóre z nich są nieuleczalnie chore. Pani Justyna ze swoją drużyną robi co w jej mocy, aby ulżyć dzieciom w ich niełatwym losie. Organizują wypoczynek letni, wyjazdy integracyjne, dofinansowują zakup sprzętu rehabilitacyjnego, operacje i zabiegi lecznicze. Organizują i opłacają terapię, zajęcia pływackie, kierują do specjalistów. Stowarzyszenie jest także aktywne przy organizacji lokalnych wydarzeń : ANNOWANIA czy Półmaratonu i Festynu „Bez Granic”.
ZWIĄZEK HARCERSTWA RZECZYPOSPOLITEJ LUBARTÓW
ZHR rozpoczął swoją działalność w 2011 roku. W skład lubartowskiego ZHR wchodzą obecnie: 1 Lubartowska Drużyna Harcerzy „Huragan” im. ppor Bolesława Mucharskiego ps. „Lekarz”,
2 Lubartowska Drużyna Harcerzy „Szaniec”, 1 Lubartowska Drużyna Wędrowników ,,Zmrok” oraz 9 Lubartowska Gromada Zuchów ,,Obrońcy Śródziemia”. Działalność lubartowskich harcerzy w pełni potwierdza realizację przez młodych ludzi głównego celu metody harcerskiej jakim jest służba. Cały czas są aktywni i uczestniczą w różnych akcjach, świętach państwowych i kościelnych. Udzielają się poprzez wolontariat, pomagają przy organizacji wydarzeń sportowych, kulturalnych, czy zbiórkach charytatywnych na terenie miasta. Oto przykłady: zabezpieczanie tras oraz obstawianie punktów kontrolnych i punktów z wodą w trakcie: Półmaratonów Lubartowskich „BEZ GRANIC”, Biegów „Pokój i Dobro” organizowanych przez Stowarzyszenie ALWERNIA, organizacja kilkunastu edycji „Miejskiej Gry Niepodległościowej”, pomoc przy organizacji akcji „Szlachetna Paczka”, pomoc przy załatwianiu sprawunków i innych spraw osobom potrzebującym w czasie pandemii, w początkowej fazie napaści Rosji na Ukrainę – wyjazdy do Dorohuska na przejście graniczne i pomoc osobom uciekającym przed wojną, pełnienie warty przy grobach osób zasłużonych spoczywających na lubartowskim cmentarzu w trakcie uroczystości miejskich, jesienią 2023 roku odnowienie pomnika – krzyża poświęconego powstańcom styczniowym i listopadowym na cmentarzu parafialnym w Lubartowie, w trakcie tegorocznej powodzi – pomoc mieszkańcom miasta Czechowice – Dziedzice; czyszczenie mieszkań, porządkowanie terenów po zalaniu, a także pomoc przy segregowaniu darów w siedzibie Polskiego czerwonego Krzyża i ich transport dla powodzian, pomoc w kwestach na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków na lubartowskim cmentarzu parafialnym.
MARTA MIGAL
Dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina od października 2001 r. W tym roku obchodzi jubileusz 25 – lecia pracy jako nauczyciel szkoły. Wykazuje się dużym zaangażowaniem w organizowanie imprez kulturalnych, promując zarówno działalność kierowanej szkoły, jak i miasta Lubartów. Do tej pory w szkole uczyło się ponad 600 uczniów. Najważniejsze wydarzenia organizowane pod kierownictwem Marty Migal to: 12 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej SEMPRE, 17 edycji Kulturalnej Wiosny/Jesieni – widowiska muzyczno-plastyczno–literackiego, 12 edycji Audycji muzycznych dla najmłodszych. Uczniowie szkoły uświetniają: koncerty z okazji świąt narodowych, koncerty charytatywne czy koncerty świąteczne w szkole, lubartowskich placówkach kultury, czy w kościołach. Laureatka chętnie angażuje się w wiele wydarzeń w środowisku lokalnym i w regionie.
GRAŻYNA ANTONIUK
Regionalistka, członek Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, obecnie pełni funkcję sekretarza. Inicjuje, współorganizuje i aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach LTR. Najważniejsze z nich to: Imieniny Miasta (od roku 2015), Piknik Regionalny, Muzealne Majówki, obchody rocznicy śmierci Wandy Śliwiny. Od wielu lat angażuje się w przygotowania i jest wolontariuszem w corocznej kweście na lubartowskim cmentarzu parafialnym. Uczestniczy w wyborze grobów do renowacji i sprawuje opiekę nad grobami. Jako sekretarz Towarzystwa prowadzi dokumentację, przygotowuje teksty, sprawozdania i materiały promocyjne do mediów i na stronę LTR. Jest członkiem grupy redagującej wydawnictwo „Lubartów i Ziemia Lubartowska”.
BARBARA KURANT
Regionalistka, członek Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego od r.1993, obecnie pełni funkcję skarbnika. Na przestrzeni lat pracy zawodowej i działalności społecznej popularyzuje idee regionalizmu, wspierając organizację spotkań, odczytów, prelekcji, gier tematycznych i konkursów o tej tematyce. Aktywnie uczestniczy w najważniejszych przedsięwzięciach LTR, takich jak: Imieniny Miasta, Piknik Regionalny, Wpis do Księgi Pamięć i Zobowiązanie, Koncert dobrych życzeń dla Miasta. Angażuje się w przygotowania i jest wolontariuszem w corocznej kweście na cmentarzu parafialnym. Uczestniczy w wyborze grobów do renowacji. Jako skarbnik Towarzystwa prowadzi na bieżąco dokumentację finansowo – kasową, koordynuje prowadzenie projektów. Pani Barbara jest członkiem Chóru Ziemi Lubartowskiej, który występuje na lokalnych wydarzeniach patriotycznych i rozrywkowych.
SYLWESTER CZAJKA
Autor bloga internetowego „Lubartowski Garaż”, na którym znajduje się unikalna dokumentacja działalności amatorskich zespołów muzycznych z naszego miasta. Na blogu znajdują się najważniejsze informacje, fotografie i wywiady dotyczące 44 lubartowskich kapel, zarówno tych, które działały we współpracy z LOK, jak i zespołów niezależnych (funkcjonowały one zazwyczaj w wynajmowanych garażach – stąd nazwa bloga. Wśród prezentowanych zespołów jest m.in. legendarny QUO VADIS, są też znakomici gitarzyści młodego pokolenia – np. Marcin Limek współpracujący z zespołem IRA czy Lubartowianin Marek Majewski. Pan Sylwester sam tworzy teksty artykułów, a od członków zespołów udaje mu się pozyskać archiwalne nagrania oraz teledyski – aktualnie to aż 333 filmy.
JAKUB KOSIK
Członek Orkiestry OSP w Lubartowie od 25 lat. Gra na tenorze, był członkiem zarządu i pełnił funkcję gospodarza ds. umundurowania. Jest mężem, tatą, pracuje zawodowo i pomimo wielu obowiązków zawsze chętnie angażuje się w życie orkiestry. Przez ćwierćwiecze muzykowania odniósł z koleżankami i kolegami wiele sukcesów: na festiwalach, konkursach, przeglądach – w województwie, kraju i na świecie. Nie sposób zliczyć wydarzeń muzycznych, w których Pan Jakub brał i bierze udział; są to: koncerty noworoczne, charytatywne, z okazji świąt państwowych i kościelnych, występy na Dniach Miasta Lubartowa, na Annowaniu, koncerty na lubartowskim rynku i wiele innych.
KATARZYNA BELCARZ
Wolontariat to misja, która wymaga wielkiego zaangażowania, empatii i gotowości do niesienia pomocy w trudnych chwilach. Pani Katarzyna jest od wielu lat wolontariuszem z żywym przykładem tych wszystkich cech. Jako wieloletnia wolontariuszka oraz członkini Grupy Pomocy Humanitarnej działającej przy Lubelskim Oddziale Okręgowym PCK w Lublinie działa w różnych obszarach, od udzielania pomocy poszkodowanym w sytuacjach kryzysowych, przez organizowanie zbiórek charytatywnych, aż po wspieranie osób starszych, chorych czy samotnych. Wykazuje się niezrównaną troską, profesjonalizmem i pełnym oddaniem.
JAROSŁAW KRUPKA
Pan Jarosław od lat nieustannie angażuje się w szerzenie świadomości na temat krwiodawstwa, nie tylko zachęcając do oddawani krwi, ale również edukując społeczeństwo o jego znaczeniu i wpływie na życie innych ludzi. Jest współorganizatorem i promotorem akcji krwiodawczych Polskiego Czerwonego Krzyża. Tylko w 2024 roku dzięki jego inicjatywom, podczas akcji poboru krwi udało się zebrać ponad 210 litrów krwi. Jego determinacja i bezinteresowność są nieocenione, a jego wkład w rozwój krwiodawstwa stanowi niezwykły przykład odpowiedzialności społecznej i troski o innych.
PRZEMYSŁAW KOWALCZYK
Pan Przemysław od 21 lat jest honorowym dawcą krwi i członkiem PCK w Lubartowie. Idee honorowego krwiodawstwa promuje już od czasów szkoły średniej, gdzie reprezentował RCEZ w Rejonowych i Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK. Obecnie pełni funkcje Przewodniczącego Klubu Honorowych Krwiodawców „LEWART” Lubartów, którego jest współzałożycielem. Został uhonorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi I, II i III stopnia. Poprzez swoje zaangażowanie i aktywność społeczną integruje różne środowiska lokalne do wielu bezinteresownych działań nie tylko w obszarze krwiodawstwa ale również różnego rodzaju zbiorek dla potrzebujących, pogadanek edukacyjnych o profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. Wspiera dom dziecka im. J. Korczaka w Lublinie i jego wychowanków poprzez szereg akcji.
ANDRZEJ BOCHNIARZ
Pan Andrzej od 2013 roku jest członkiem Stowarzyszenia Klub Abstynenta NADZIEJA w Lubartowie, które to propagując ideę trzeźwości, świadczy pomoc dla osób uzależnionych i współuzależnionych z problemem alkoholowym oraz ich rodzin. Od początku swojego członkostwa w ruchu trzeźwościowym czynnie uczestniczy w życiu stowarzyszenia , mając swój udział w jego rozwoju. W latach ubiegłych był członkiem Sądu Koleżeńskiego, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa Zarządu oraz prowadzi dyżur w „Telefonie zaufania” przy Punkcie Informacyjnym, który znajduje się w siedzibie Stowarzyszenia. Pan Andrzej przyczynił się do utrzymania długotrwałej abstynencji wielu osób uzależnionych oraz poprawy sytuacji życiowej ich rodzin. Ponadto z pełnym zaangażowaniem jako wolontariusz bierze czynny udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie.
PAWEŁ ZIELIŃSKI
Pan Paweł jest aktywnie działającym wolontariuszem Młodzieżowego Klubu Sportowego Lubartów oraz trenerem piłki nożnej w MOSIR Lubartów. Jest to osoba, bez której wszelkie działania, wydarzenia MKSu i innych organizacji nie odbyłyby się. Angażuje się w działania zarówno o charakterze sportowym, rekreacyjnym jak również społecznym i charytatywnym. Wspiera swoja osobą takie imprezy jak: Lubartowski dzień sportu, turnieje streetball, turnieje piłkarskie, mistrzostwa Lubartowa w wyciskaniu sztangi, dni dziecka w lubartowskich szkołach. Pan Paweł to podpora rozwoju i działalności Młodzieżowego Klubu Sportowego Lubartów. Jego postawa i wpływ na promocję i rozwój sportu w Lubartowie mają duży walor społeczny i wychowawczy.Laureat to skromna osoba pracująca społecznie dla rozwoju naszego miasta, zwłaszcza na rzecz dzieci i młodzieży.
ZESPÓŁ NEWS
W ostatnim czasie Zespół NEWS był jednym z artystów wspierających rozbudowę lubartowskiego hospicjum. Swoją działalnością charytatywną na rzecz tego bardzo potrzebnego dla miasta i regionu dzieła, zespół NEWS z pewnością zostanie zapamiętany, jako jeden z promotorów i sponsorów Lubartowskiego hospicjum. Swoją społeczną działalnością zespół bardzo przysłużył się mieszkańcom Lubartowa oraz wszystkim potrzebującym , korzystającym z opieki hospicyjnej . Zespół jest rozpoznawalny w swojej branży zarówno w naszym województwie, ja również w całej Polsce. Od wielu lat NEWS jest obecny podczas wydarzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, a także charytatywnym. Otwartość i kultura osobista członków zespołu sprawia, że mają wielu fanów nie tylko wśród odbiorców muzyki popularnej.
PIOTR WRÓBLEWSKI
Pan Piotr jest prekursorem jednej z najnowszych sportowych inicjatyw w naszym mieście jakim jest gra w PETANQUE. Ponadto od wielu lat jest wolontariuszem i szefem sztabu miejskiego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest założycielem i prezesem Klubu PETANQUE Wieprz Lubartów. Dzięki temu reprezentacja Lubartowa jeździ na szereg zawodów w całej Polsce, gdzie z dumą promują Lubartów. Klub od niedawna sam organizuje zawody w Lubartowie, a ostanie mistrzostwa cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem drużyn z całego kraju. Mimo krótkiej działalności klub może pochwalić się już wieloma sukcesami w tej dziedzinie. Zawodnicy wygrywają medale na podium i godnie reprezentują nasze miasto. Zawodnicy klubu biorą udział w wielu wydarzeniach promocyjnych, edukacyjnych, społecznych i kulturalnych. Pan Piotr ze swoim klubem promuje Lubartów jako miasto osób aktywnych. Wyrazem popularności i uznania dla tej nowej dyscypliny jest fakt, iż w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy miasta wybrali projekt budowy bulodromu zgłoszony przez klub.
LUBARTOWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE
Lubartowskie Towarzystwo Muzyczne działa na terenie naszego miasta od 25 lat. Pierwszym Prezesem LTM była Pani Teresa Oleszko, a od 20 lat tę funkcję pełni Małgorzata Mazurek – Filip. Towarzystwo jest organem założycielskim oraz organem prowadzącym Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Lubartowie. Głównym celem Towarzystwa jest działanie na rzecz rozwoju kulturalnego lokalnego środowiska, w szczególności poprzez wspieranie edukacji muzycznej dzieci i młodzieży oraz wspieranie inicjatyw społecznych w obszarach kultury, oświaty i edukacji. Od wielu lat mieszkańcy Lubartowa dzięki staraniom LTM mogą brać udział w interesujących wydarzeniach muzycznych. Są to przede wszystkim: Kulturalna Wiosna, Festiwal Muzyki Kameralnej SEMPRE, który od prawie 20 lat ubogaca „muzyczną scenę” naszego miasta, Audycje Muzyczne dla przedszkoli i szkół miasta Lubartowa . Towarzystwo uczestniczy w wielu uroczystościach patriotycznych, kościelnych oraz wydarzeniach kulturalnych na terenie Lubartowa. LTM zapewnia profesjonalną oprawę muzyczną organizowanych przez lubartowskie instytucje imprez. To organizacja pozarządowa wzbogacająca życie kulturalne naszego miasta.
STOWARZYSZENIE KUPCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW POLSKICH ZIEMI LUBARTOWSKIEJ
Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Polskich Ziemi Lubartowskiej powstało w okresie międzywojennym w roku 1924, a rok bieżący to okrągły jubileusz 100-lecia działalności tej organizacji. Stowarzyszenie zrzesza przedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą, a przekrój firm jest bardzo szeroki, od kupców branży spożywczej i przemysłowej, poprzez firmy produkcyjne, usługowe oraz hurtownie spożywcze i przemysłowe, firmy dystrybucyjne i inne. Władze stowarzyszenia biorą udział w kształtowaniu korzystnego klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości. Członkowie SKiPPZL aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i gospodarczym Lubartowa. Współdziałają z samorządem w zakresie tworzenia dogodnych warunków dla inwestorów, zarówno lokalnych, jak i zewnętrznych. Włączają się aktywnie w życie miasta i powiatu. Stowarzyszenie organizuje spotkania z przedstawicielami instytucji np. ZUS, US, SANEPID, które służą wyjaśnieniu różnorodnych wątpliwości, rozwiązaniu problemów, z jakimi spotykają się osoby prowadzące działalność gospodarczą. Stowarzyszenie swoją aktywnością, podejmuje inicjatywy promujące zarówno lokalnych przedsiębiorców jak i nasze miasto.
KRZYSZTOF SAWICKI PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE SANIT
Firma działa na lubartowskim rynku od 20 lat i odgrywa kluczową rolę w branży hydraulicznej i sanitarnej. Specjalizuje się w hurtowej i detalicznej sprzedaży artykułów instalacyjnych, grzewczych i sanitarnych, oferując produkty renomowanych producentów krajowych i zagranicznych, posiadających certyfikaty ISO oraz aktualne atesty. Od 2004 roku firma nieprzerwanie dostarcza wysokiej jakości produkty i usługi, zdobywając zaufanie licznych klientów w regionie. Szeroka oferta „SANIT” kompleksowego asortymentu, w tym systemy ogrzewania, wyposażenie łazienek, sprzedaż pelletu i kotłów pelletowych oraz doradztwo i serwis spełniają i odpowiadają na różnorodne potrzeby klientów. Firma współpracuje z czołowymi markami, co gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów. Wart podkreślenia jest fakt, iż „SANIT” aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych, wspierając lokalne wydarzenia i angażując się w działania na rzecz społeczności Lubartowa. Profesjonalizm, rzetelność, zaangażowanie w rozwój lokalny oraz dbałość o swoich pracowników to niezaprzeczalne atuty przedsiębiorstwa.
DAWID GWÓŹDŹ
Firma Pana Dawida od wielu lat odgrywa kluczową rolę w sektorze handlu maszynami budowlanymi i branży robót ziemnych w regionie Lubartowa oraz na całym świecie. Specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości maszyn renomowanych producentów takich jak Caterpillar, Volco, JCB czy Komatsu. Dzięki szerokiej ofercie, obejmującej m.in. wozidła przegubowe, koparki, równiarki, spycharki czy ładowarki teleskopowe. Firma zaspokaja potrzeby zarówno dużych przedsiębiorstw budowlanych, jak i mniejszych firm działających na lokalnym rynku. Poprzez dostarczanie nowoczesnych maszyn budowlanych firma wspiera realizację licznych inwestycji infrastrukturalnych w regionie, przyczyniając się do jego dynamicznego rozwoju. Firma nawiązuje trwałe relacje z wieloma lokalnymi firmami budowlanymi, oferując im nie tylko sprzedaż maszyn ale także doradztwo techniczne oraz serwis posprzedażowy. Ponadto firma Pana Dawida aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych, wspierając lokalne wydarzenia i angażując się w działania na rzecz społeczności Lubartowa.
AGATA LIPSKA – studiuje na Politechnice Lubelskiej, Wydział Zarządzania, kierunek inżynieria logistyki; średnia ocen za ostatni rok nauki wynosi 4,05. Zawodniczka tenisa stołowego MKS LEWART AGS Lubartów. Trenuje od 12 lat, reprezentuje klub i miasto na zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Czołowa zawodniczka drużyny II – ligowej w sezonie 2023/2024. W tym roku zdobyła m.in. brązowy medal drużynowo w Europejskich Igrzyskach Uniwersytetów w Debreczynie oraz 2 miejsce drużynowo w II rundzie ćwierćfinału Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie. W zawodach rangi wojewódzkiej juniorek wywalczyła wiele czołowych miejsc.
ANNA LIPSKA – wybrała jako studia chemię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej; średnia ocen 4,17. Podobnie jak siostra 12 lat temu zaczęła uprawiać tenis stołowy w MKS LEWART AGS. Jej sukcesy to złote medale w mistrzostwach województwa kategorii młodzieżowców aż w 3 konkurencjach : grze pojedynczej, mieszanej i podwójnej, brązowy medal w mistrzostwach woj. lubelskiego seniorek, I miejsce w Ogólnopolskim Rodzinnym Festiwalu Tenisa stołowego 0 Puchar Ministra Sportu. Czołowa zawodniczka drużyny II – ligowej w sezonie 2023/2024.
MARTA CZARNIAK– studentka III roku Elektrotechniki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Średnia ocen za ostatni rok wynosi 4,1. Pomimo nauki na trudnym i wymagającym kierunku technicznym, kontynuuje zaszczepiona w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie, pasje teatralną . Jest członkinią Teatru Politechniki Warszawskiej; jeden ze spektakli grupy został wyróżniony na Studenckiej Wiośnie Teatralnej w Lublinie w r. 2024. Marta przez cały okres nauki w gimnazjum i liceum, a także obecnie, jeśli pozwalają jej na to okoliczności, udziela się jako wolontariusz w trakcie wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie ALWERNIA.
PAULINA ROMANOWSKA –studentka Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie na V roku II stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki plastycznej oraz I roku I stopnia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. . Średnia ocen studentki za rok akademicki 2021/2022 wyniosła 4,68.Od 2015 jest członkiem Kapeli Ludowej „Lubartowiacy”, w której gra na altówce. W 2021 roku rozpoczęła współpracę z dyrygentem i kompozytorem prof. Tomaszem Momotem oraz dr Natalią Wilk w wyniku czego występowała m.in. z Beatą Kozidrak, Krzysztofem Cugowskim, Urszulą, Małgorzatą Ostrowską. Podczas współpracy z RBand zagrała w koncercie telewizyjnym, „razem dla bezpiecznych granic” transmitowanym na żywo w Telewizji Polskiej. Altwiolistka w Lubelskiej Orkiestrze Rozrywkowej. Organizatorka wielu koncertów, wydarzeń kulturalnych.
MAGDALENA KRASUSKA – studentka III semestru studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie na kierunku turystyka i rekreacja. Średnia ocen z I roku studiów w roku akademickim wyniosła 4,63.W lipcu 2023 roku uzyskała tytuł licencjata na kierunku turystyka i rekreacja w zakresie organizacji i obsługi ruchu turystycznego z wynikiem bardzo dobrym. Podczas studiów licencjackich członek Studenckiego Koła Naukowego Turystyki i Rekreacji „Globtroter”, gdzie organizuje i prowadzi wiele warsztatów, festiwali naukowych.
SYLWIA RYSIOWSKA – studentka II roku Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego ze średnią 4,67. Od 5 lat członek lubartowskiego oddziału „Tchnienie” przy parafii św. Anny, który działa w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Koordynator zawodów sportowych w XXI Olimpiadzie Sportowej o Puchar św. Stanisława Kostki. Sylwia należy do sekcji ds. materiałów formacyjnych działających przy KSM Polska, gdzie są tworzone pakiety formacyjne dla oddziałów stowarzyszenia w całej Polsce oraz podręczniki. Organizatorka projektów skierowanych dla Domów opieki i domów seniora.
PRZEMYSŁAW DRABIK – student V roku Kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Średnia ocen za ostatni rok wynosi 4,69. Od 10 lat jest wolontariuszem na wydarzeniach organizowanych przez Stowarzyszenie ALWERNIA : piknikach motocyklowych, festynach KAPUCYNALIA, biegach Pokój i Dobro oraz Półmaratonach. Jest aktywnym członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Był koordynatorem projektu „Nasz piękny umysł” oraz projektu „ProfiRAKtyka”, w ramach których prowadził spotkania w szkołach, m.in. w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie. Brał udział w akcjach profilaktycznych, akcjach krwiodawstwa oraz w akcji pozyskania leków dla zwierząt w schronisku w Nowodworze.
JAKUB BUDZYŃSKI – student II roku Kierunku lekarskiego na Uniwersytecie medycznym w Lublinie. Średnia ocen za ostatni rok wynosi 4,64. Od roku 2017 jest członkiem Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie, w zespole gra na puzonie. Bierze udział w większości występów orkiestry – są to m.in. koncerty noworoczne, z okazji świąt patriotycznych i kościelnych, przegląd orkiestr dętych, dożynki, festiwale. Są to także występy na Dniach Lubartowa czy lubartowskim „Annowaniu”. Laureat nagrody studiuje w trybie dziennym, mimo to znajduje czas, aby regularnie uczestniczyć w próbach orkiestry i doskonalić swój kunszt muzyczny.
JAKUB ŚCIERZYŃSKI – student II roku kierunku psychologia w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, jego średnia ocen za rok akademicki 2023/2024 wyniosła 4,85. Jakub aktywnie działa w Studenckim Kole Naukowym psychologii Dzieci i Młodzieży „El nino”, gdzie organizuje i prowadzi warsztaty dla dzieci przedszkola i szkół podstawowych, a także pomaga w badaniach naukowych. Był wolontariuszem w warszawskim oddziale Armii Zbawienia, gdzie wspierał dzieci w nauce. Jest jednym z organizatorów XXI Olimpiady Sportowej o puchar św. Stanisława Kostki. W minionych latach prowadził zajęcia przygotowujące do Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Wolontariusz na I Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie.