Pola Nadziei 2014
Żonkilowa kwesta na rzecz lubartowskiego hospicjum za nami. 13 kwietnia Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny oraz Parafia pw. św. Anny zorganizowały akcję „Pola Nadziei 2014”. W tym roku mottem przewodnim jest myśl Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
Co roku akcja „Pola Nadziei” organizowana jest w ramach prowadzonej działalności charytatywnej na rzecz osób terminalnie chorych. Jest okazją do współpracy z placówkami oświatowymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi, osobami prywatnymi, a elementem towarzyszącym kweście są żonkile – jako międzynarodowy symbol nadziei.
Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi znajdującymi się pod opieką lubartowskiego hospicjum stacjonarnego i domowego. Zakupiony zostanie m. in. sprzęt rehabilitacyjny, który ciągle ulega zużyciu, odżywki, leki oraz środki opatrunkowe i pielęgnacyjne, itp. Lubartowskie hospicjum wspiera również dzieci osierocone (których jeden z rodziców był podopiecznym hospicjum) w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych (np. fundując stypendia, wyprawki szkolne, rodzinne paczki świąteczne, itp.). W Niedzielę Palmową przed Bazyliką św. Anny, ale nie tylko kwestowali wolontariusze, którzy darczyńcom wręczali żonkile. Można było nabyć prace powstałe w Pracowni Artystycznej Art Chata Małgorzaty Wronowskiej przekazane na akcję. W zbiórce uczestniczył nowy prezes Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny w Lubartowie Waldemar Kijek. A także przedstawiciele LTR – Maria Kozioł i Małgorzata Smolarz. Szczegóły akcji podamy wkrótce.
Sylwia Nowokuńska