Lewart cały czas najlepszym klubem Lubelszczyzny

Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów zwyciężył w klasyfikacji klubowej za poprzedni sezon wśród klubów tenisa stołowego Lubelszczyzny. Drugi z naszych przedstawicieli – Miejski Klub Sportowy Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Lubartów został sklasyfikowany na szesnastym miejscu.

To kolejny sezon zakończony sukcesem lubartowskiego klubu. Lewart zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wśród wszystkich klubów Lubelszczyzny. Przez cały sezon 2023/2024 zgromadził na swoim koncie 18.445 punktów. Drugi klub w zestawieniu wyprzedził o ponad 4000 punktów. Na taką ilość punktów zapracowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy od skrzatów a skończywszy na seniorach. Warto dodać, że Lewart to jeden z czterech klubów w zestawieniu, które punktowały we wszystkich kategoriach wiekowych. Dodatkowo Lewart miał w ubiegłym sezonie najwięcej wykupionych licencji zawodniczych.

Zawodnicy Lewartu w minionym sezonie z powodzeniem rywalizowali w turniejach wojewódzkich, ogólnopolskich, mistrzostwach województwa i Mistrzostwach Polski oraz w rozgrywkach ligowych II i III ligi. Szczególnie udane były mistrzostwa województwa w różnych kategoriach wiekowych, gdzie przedstawiciele Lewartu zdobyli kilkadziesiąt medali.

Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego podsumował rywalizację klubową, zakończonego właśnie sezonu 2023/2024. Najlepszym klubem Lubelszczyzny jest lubartowski Lewart. Najstarsze stowarzyszenie kultury fizycznej w Lubartowie, wygrało klasyfikację ze zdecydowaną przewagą nad rywalami. Z klubów funkcjonującym na terenie naszego powiatu palmę pierwszeństwa dzierży Lewart. Wśród 32 punktujących klubów Lubelszczyzny mamy sześć z terenu naszego powiatu. W nieoficjalnym podsumowaniu dla naszych stowarzyszeń wygrał Lewart, wyprzedzając Dystans Niedźwiada, STS Lubartów, Kłos Wola Skromowska, MLKS Wola Sernicka i Junior Łucka.

Klasyfikacja klubowa – zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych oraz miejsca zajęte przez nasze kluby:

skrzaci (12 klubów) – 1. Lewart 440 pkt, 5. Kłos 120 pkt, 7. Dystans 100 pkt; żacy (13 klubów) – 1. Lewart 1811 pkt, 6. Dystans 619 pkt, 8. Kłos 379 pkt; młodzicy i młodzicy młodsi (17 klubów) – 1. Bobry Bobrowniki 2657 pkt, 2. Dystans 2526 pkt, 3. Lewart 2394 pkt, 11. Kłos 496 pkt, 16. STS Lubartów 48 pkt, 17. Junior 22 pkt; kadeci (15 klubów) – 1. Żaczek Fajsławice 1537 pkt, 2. Lewart 1418 pkt, 13. Kłos 166 pkt, 14. Dystans 116 pkt; juniorzy (10 klubów) – 1. Lewart 3120 pkt, 9. Kłos 328 pkt; młodzieżowcy (6 klubów) – 1. AZS Politechnika Lubelska 2741 pkt, 3. Lewart 1104 pkt; seniorzy (28 klubów) – 1. AZS Politechnika Lubelska 8744 pkt, 2. Lewart 8158 pkt, 9. Dystans 2517 pkt, 10. STS Lubartów 2450 pkt, 22. MLKS Wola Sernicka 458 pkt, 25. Kłos 400 pkt; klasyfikacja ogólna (32 kluby) – 1. Lewart 18.445 pkt, 6. Dystans 5878 pkt, 16. STS Lubartów 2498 pkt, 18. Kłos 1592 pkt, 23. MLKS Wola Sernicka 915 pkt, 32. Junior 22 pkt.

Pingpongowe klasy sportowe

Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego podał listę zawodników z klubów Lubelszczyzny, którzy w zakończonym sezonie zdobyli klasy sportowe. W zestawieniu tym są przedstawiciele czterech klubów funkcjonujących na terenie naszego powiatu – Lewartu Lubartów, STS Lubartów, Dystansu Niedźwiada i Kłosa Wola Skromowska. Klasy sportowe za osiągnięcia z sezonu 2023/2024 nadane są do końca 2025 roku. Podstawą do ich przyznania było przede wszystkim zajęcie wysokiego miejsca podczas mistrzostw województwa seniorów, juniorów, kadetów lub młodzików.

Pierwszą klasę zdobyły 3 osoby, w tym zawodnik Lewartu Jakub Sagan. Drugą klasę sportową zapewniło sobie 13 osób z Lubelszczyzny, w tym trójka zawodniczek Lewartu: Anna Lipska, Agata Lipska i Aleksandra Zgierska oraz reprezentujący STS Lubartów Mateusz Baranowski. Trzecią klasę sportową wywalczyło 46 osób z klubów naszego województwa, w tym dwunastka „naszych” osób: Norbert Jóźwiak, Bartosz Wójtowicz, Mateusz Jurewicz, Karolina Wójtowicz, Maksymilian Karczmarz, Magdalena Lipska, Jakub Gozdal, Piotr Karczewski (wszyscy Lewart), Krzysztof Barszcz (STS Lubartów), Dawid Czajka, Emilia Goral (oboje Kłos) oraz Antonina Borzęcka (Dystans).